Yaz Mevsiminde Varis Tedavisi

Yaz Mevsiminde Varis Tedavisi

Yaz mevsiminde varis tedavisi ya da öncesindeki bahar aylarında en çok karşılaştığımız soru hiç şüphesiz ”Hocam, yaz aylarında Varis Tedavisi olabiliyor muyuz?” sorusu.

Varisten kaynaklanan, yangı, kaşıntı, ağrı ve huzursuzluk hissi, yaz aylarında güneş ışınlarının daha dik gelmesiyle ve sıcak sebebiyle artar. Ayrıca, sıcaklardan dolayı pantolon yerine etek tercih edilmek istenmesi sonucu, bacaklardaki görüntülerden dolayı, kozmetik olarak da rahatsızlığın üst seviyeye çıkması yaz aylarında tedavi arayışını arttırır.

Varislerin tedavisi yaz mevsimi de dahil her mevsim yapılabilir. Lazerli varis tedavisi, köpük varis tedavisi, skleroterapi gibi kozmetik tedavilerden sonra güneş ışınlarının etkisinden dolayı leke oluşmaması için, birkaç ay güneşten ciddi korunmak gerekir. Eğer buna dikkat edilirse, yaz mevsiminde varis tedavisi tabi ki mümkün.


Yazın yapılacak tedaviden sonra, cildi sıcaktan ve dik güneş ışınlarından koruma zorunluluğundan dolayı hastalarımıza diyoruz ki;

Eğer bacaklarınızı birkaç ay güneşten koruyabilecek iseniz cerrahi tedavinin yanında kozmetik tedaviniz de yaz aylarında mümkündür.

Tedavi için gecikmeyelim, daha hızlı ve konforlu bir süreç geçirelim.