Varis Tedavisinden Sonra

Varis Tedavisi Sürecinde Hastamızdan Beklediklerimiz

Varis Tedavisinden Sonra Ne Yapmalıyım?

Her şey çözülmüş gibi davranmayıp, bize bu soruyu soran hastalarımız bizi mutlu ediyor. Elbette kişiye özel varis tedavisinin ardından, hastalarımızdan bazı beklentilerimiz oluyor. Bu onların iyileşme sürecini hızlandırması, normal hayatlarına daha hızlı dönmesi için çok gerekli.

Daha önceki yazılarımızda, katıldığımız televizyon programlarında ve özellikle sizin için çektiğimiz varis tedavisi bilgilendirme youtube videolarında sıkça tekrar ettiğimiz, “varis tedavi yöntemi ve süreci kadar, hastamızın yapması gerekenleri, düzenli bir şekilde uygulaması” ilkesini yinelemek ve “Ben Varis Operasyonu oldum, bundan sonra rahat davranabilirim…” düşüncesinden uzak durulması gerektiğini söylemek istiyorum.

Varis tedavisinden sonra, doktorunuzun önerisine göre varis çorabının veya elastik bantların kullanılması, bacak egzersizlerinin ihmal edilmemesi, soğuk su masajları yapılması ve en önemlisi daha hareketli ve dengeli beslendiğimiz (kabızlığa yol açan, katı ve hazır gıdalardan uzak durup, sıvı ve lifli gıdalar tercih ettiğimiz) bir hayata geçilmesi, varisin tekrar etmemesi için çok önemli.  

Varis Tedavisi, sizinle bizim bir takım oyuncusu olduğumuz bir süreçtir. Varisinizin tedavisini biz yapacağız, tedavinizden sonra bacaklarınızı siz koruyacaksınız.