varis tedavisi için hangi doktora gidilmelidir

Varis Tedavisi İçin Hangi Doktora Gidilmeli?

Varis tedavisi için hangi doktora gidilmeli?

Bu soruya vereceğimiz ilk cevap “Varis Tedavisi için öncelikle ve mutlaka “doktora” gidilmelidir ve bu doktor alanında uzman tecrübeli bir Kalp Damar Cerrahisi Uzmanı olmalıdır.”

Neden, aklıselim herkesin malumu olduğu halde, hangi doktora gidileceğini söylemeden önce “doktora gidilmeli” dedim. Maalesef, ülkemizde Varisi merdiven altında tedavi ettiğini söyleyen ve hastaların “hızlı ve ucuz çözüm” isteğini istismar eden insanlar mevcut.

Varis, bacaktaki toplardamarlardan kaynaklanan bir rahatsızlıktır ve sülükle, bazı kozmetik ürünlerle, içeriği belirsiz iğnelerle çözülemeyecek kadar kompleks bir rahatsızlıktır. Bu konuda, yıllarca bilimsel kurularda eğitim almış, doktor ünvanını almış, yıllarca uzmanlık okumuş Kalp Damar Cerrahisi Uzmanı olmuş, tecrübe kazanmış hekimlerce ve doğru teknolojik cihazlarla tedavi edilmelidir. Varisin tanısı ve varis tedavisi, alanında  uzman hekimin  muayenesi ve renkli doopler usg  ile yapılmalıdır.

Varisin, yaşa, cinsiyete, kiloya, yaşanılan coğrafya ve iklime, mesleğe, damar yapısına, hastalık geçmişine ve genetik faktörlere göre farklılıklar gösterdiğini ve kişiye özel tedavi metod ve süreçlerinin uygulanması gerektiğini daha önce çok kez tekrarlamıştık.

Bu yüzden, bu kadar kompleks bir rahatsızlığın teşhis ve tedavisini ve en önemlisi genel sağlığınızı uzman olmayan ellere teslim etmeyin.

Bu makalemizde sizlere “Varis Tedavisi İçin Hangi Doktora Gidilmeli?” sorusunu cevaplamaya çalıştık. Varis ve varis tedavisi hakkında aklınıza takılan bir çok sorunun cevabını varis tedavisi hakkında sık sorulan sorular sayfamızda bulabilirsiniz.