kozmetik-varis-tedavisi-web-cover

Kozmetik Varis Tedavisi Mümkün Müdür?

Kozmetik Varis Tedavisi

Varis Sadece Kozmetik Bir Rahatsızlık Değildir

Hastalarımız çoğunlukla, özellikle bahar aylarından itibaren, varis tedavisinde çok hızlı sonuç beklemekteler. Kış aylarında pantolon, çorap ile kamufle edilebilen bacak varisleri, bahar ve yaz aylarında kozmetik sebeplerle bir kabusa dönüşüyor. Daha önce defalarca bahsettiğimiz gibi, her varis tedavisi her hastada aynı ve hızlı sonucu vermeyebilir, varis tedavisi yalnızca basit bir köpük varis tedavisi uygulaması veya cilt lazeri uygulaması ile kurtulunabilecek kadar basit olsaydı keşke. Biz de böyle varis tedavi edebilmeyi çok isterdik. Biz hastalarımıza etik ve doğru olmayan sözler veremeyiz.

kozmetik-varis-tedavisi

Varis tedavisi kozmetik olarak hayatımızı kabusa çevirebilir ve bundan çok hızlı kurtulmak istenebilir, ama unutulmamalıdır ki, Varis kozmetik bir sorundan çok daha önce, bir toplardamar işlev bozukluğudur ve tedavi edilmesi gereklidir. Alanında uzman bir Kalp Damar Cerrahının, renkli doppler ultrasonografi ile ayakta yapacağı bir muayene sonucunda, teşhisin konularak size özel bir tedavi metodu ve sürecine karar vermesi çok önemlidir.

Doğru bir varis tedavisi sizi kozmetik varis tedavisi sorunlarından da mutlaka kurtaracaktır. Fakat, salt kozmetik problemin çözülmesi üzerine kurgulanmış bir tedavi metodu sizi varis hastalığından kurtarmaz.

kozmetik-varis-tedavisi

Tecrübeyle sabittir ki, maalesef asıl sebebi ortadan kaldırmadan sadece bu yöntemleri kullanmak işe yaramayacaktır.

Varisi tedavi etmeden, kozmetik sorunu çözmeye çalışmak, yağmurlu havada havluyla saç kurutmaya benzer.

Comments are closed.